تفاوت وایت لیبل و پلتفرم


وایت لیبل به حالتی در تجارت گفته می شود که شما یک محصول یا خدماتی را دریافت می کنید که نام تجاری خود را از محصول نهایی حذف، و با استفاده از نام تجاری درخواست شده توسط خریدار جایگزین می کنید.

1035309097442001B

وایت لیبل یک قالب آماده و ساده ای از یک سایت جستجوگر و رزرواسیون خدمات گردشگری می باشد که امکان فروش اینترنتی را به آژانس مسافرتی می دهد. این سرویس انعطاف پذیری و قابلیت های زیادی نداشته و تنها امکان فروش آنلاین را فراهم می نماید، در اصل وایت لیبل نوعی نمایندگی فروش یک تامین کننده بزرگ محسوب می شود که کاربر (مسافر) در سایتی با آدرس، نام و نشان خود آژانس، خرید را انجام می دهد و منافع فروش خدمات موجود دروایت لیبل بین دو شرکت تقسیم می شود.

در واقع در ارائه خدمات به صورت وایت لیبل، شما فروشنده محض خدمات خاصی از یک شرکت خواهید شد و همان طور که گفته شد امکانات و انعطاف پذیری خاصی نداشته و مناسب شرکتهایی که به طور تخصصی به ارائه خدات گردشگری می پردازند نیست.

از سوی دیگر آژانس های معتبر و بزرگ فعال در این عرصه ترجیح می دهند از پلتفرم های سیستم رزرواسیون آنلاین استفاده نمایند چرا که پلتفرم ها عموما امکانات و انعطاف پذیری های بالایی داشته و قادر به رفع نیازهای آژانس خواهند بود. از جمله اینکه در پلتفرم ها می توانند کلیه خدمات خود مانند تورها ، هتل ها و پروازهای چارتری خود را در کنار هتل ها و پروازهای سیستمی دریافت کرده از وب سرویس های مختلف به صورت یک جا در سایت خود به فروش رسانده و از مزایای آن از جمله تعیین مارک آپ، تخصیص کمیسیون به گروه کمیسیونی های مختلف، گزارش گیری و ... بهره مند شوند.

از دیگر تفاوت های وایت لیبل و پلتفرم می توان به این موضوع اشاره کرد که در سیستم وایت لیبل تمامی اطلاعات تماسی خریدار (مسافر) از جمله شماره تماس، ایمیل و ... در اختیار تامین کننده اصلی قرار خواهد گرفت که در این حالت، این احتمال وجود دارد آژانس های استفاده کننده از وایت لیبل پس از مدتی مشتریان قدیمی خود را از دست بدهند چرا که ممکن است آنها رابطه بهتری با تامین کنندگان اصلی خدمات پیدا کرده باشند. در حالی که در شرایط استفاده از پلتفرم اطلاعات خریدار به هیچ عنوان برای تامین کننده اصلی ارسال نشده و امنیت اطلاعات مسافران برای آژانس مربوطه حفظ خواهد شد.

پلتفرم رزرواسیون آنلاین BasisFly تا کنون افتخار همکاری و پیاده سازی این سرویس برای بسیاری از آژانس های معتبر در این عرصه را داشته است.

20

سال

حضور فعال در عرصه وب شروع فعالیت 1376

2000

مشتری

تجربه همکاری با بیش از 2000 شرکت در اصناف مختلف و بیش از 150 آژانس مسافرتی

4000

وب سایت

مدیریت بیش از 4000 وب سایت و استفاده از تکنولوژی های بروز