توصیه هایی کلیدی و مهم جهت بازاریابی و فروش بیشتر در آژانس های مسافرتی


فعالیت در بازار کسب و کار امروز نسبت به گذشته تفاوت های چشمگیری داشته و هر بیزنسی برای ماندگاری در آن صنف باید مدام در حال بررسی و رفتار بازار و رقبا بوده و با تغییرات روز و پیشرفت تکنولوژی آشنایی پیدا کرده و سیاست های خود را مطابق با آن اتخاذ نماید.

BasisFly به عنوان یکی از پلتفرم های پیشتاز در عرصه تکنولوژی های به روز در زمینه خدمات مسافرتی و گردشگری به ارائه چند توصیه کوتاه و کاربردی در مورد بازاریابی و فروش بیشتر در آژانس های مسافرتی می پردازد:

1. تعیین استراتژی :

این موضوع که شما هدف مشخص و چشم انداز صحیح و واقع بینانه ای برای کسب و کار خود در نظر بگیرید از اهمیت ویژه ای برخوردار است. همچنین باید تمام تلاش خود را به کار گرفته تا در مسیر اهداف خود حرکت کنید و فعالیت هایی که خارج از دایره اهداف شما قرار می گیرند را کنار بگذارید. و بیشتر پروژه هایی را دنبال کنید که در چارچوب استراتژی های فروش شما می باشند. و مواردی را در اولویت قرار دهید که با کمترین هزینه بیشترین کارایی را برای شما در پی خواهند داشت.

به عنوان مثال می توانید با ایجاد همدلی و روحیه تیمی بین پرسنل واحدهای مختلف این حس را در آنها ایجاد کنید که تمامی اعضا در قبال فروش و اسنراتژی های مجموعه مسئول اند و همه مسئولیت ها متوجه واحد فروش به تنهایی نمی باشد و ارتقا یا کاهش فروش مجموعه، مستقیما به عملکرد تک تک افراد از صدر تا ذیل وابسته است.

2. فعالیت در شبکه های اجتماعی :

در جامعه امروز، افراد در سنین مختلف روزانه مدت زمانی را به شبکه های اجتماعی اختصاص می دهند و شما کمتر افرادی را خواهید یافت که حداقل یکی از شبکه های اجتماعی را دنبال نکند.

این شرایط به صاحبان کسب و کار این امکان را می دهد تا از این فضا نهایت استفاده را برده و به معرفی و تبلیغ کسب و کار خود بپردازند.

ولی با توجه به حجم انبوه پیام ها و پست های تبلیغاتی روزانه در شبکه های اجتماعی بسیار مهم است که شما به گونه ای فعالیت کنید که نظر مخاطب را به خود جلب کرده و با او وارد تعامل شوید. در نتیجه صرف قرار دادن پست های تبلیغاتی و اطلاع رسانی راهگشا نیست.

توجه کنید صنف گردشگری ماهیتا جذابیت بالایی برای جذب مخاطب داشته و شما ساده تر از سایر اصناف قادر به جلب توجه مخاطب خواهید بود.

با استفاده از تصاویر، فیلم ها و سوالات چالشی می توانید مخاطب را ترغیب کنید شما را دنبال کرده و به سایرین معرفی نماید. در این وضعیت شاید حتی این فعالیت ها منجر به فروش سریع نشود ولی ذهنیت مثبت در مورد برند و نام شما باعث می شود تا در آینده هنگام انتخاب بین چندین گزینه در شرایط برابر، برند شما مورد انتخاب قرار گیرد.

شنیدن نظرات کاربران و دریافت بازخورد به شما کمک می کند تا هوشمندانه تر به ارتقای کسب و کار خود بپردازید.

3. گسترش شبکه B2B

همان طور که می دانید روابط تجاری شما با همکاران بسیار مهم است. به همین دلیل باید توجه ویژه ای به همکارانی که از آنها خدمات دریافت می کنید یا به آنها خدمات ارائه می دهید داشته باشید و نحوه ارتباط خود با آنها را به درستی مدیریت نمایید. اما قبل از مدیریت و گسترش این ارتباطات باید این امکان را داشته باشید که آنها را شناسایی کرده و قادر به برقراری ارتباط اولیه باشید.

بدین منظور باید به طور پیوسته در جستجوی یافتن شریک تجاری جدید باشید. در نمایشگاه ها و eventهای مختلف شرکت کرده و به معرفی کسب و کار خود و نکات منحصر به فردی که ویژه مجموعه شماست و افراد ضمن همکاری با شما به آنها دست پیدا می کنند بپردازید و درصدد ترغیب همکارانتان برای آغاز شراکت باشید.

توجه داشته باشید حتی شرکت در کارگاه های آموزشی کوچک که ممکن است زیاد برای شما مفید نباشد ممکن است زمینه آشنایی شما با بسیاری از شرکای تجاری بالقوه را فراهم آورد. چرا که این کارگاه ها عمدتا شرکت کننده های کمتری نسبت به سمینارها و همایش های بزرگ دارند و شما این امکان را دارید تا فرصت بیشتری برای برقراری ارتباط و معرفی خود پیدا کنید.

نکته دیگری که در این زمینه حائز اهمیت می باشد پایبندی به تعهدات پس از یافتن شریک تجاری و برقراری ارتباط با آنها می باشد. و همواره نگه داشتن و پایبندی یک شریک تجاری خوب بسیار سخت تر از یافتن آن است.

پس برای کسب نتیجه مطلوب در دراز مدت و ایجاد فضای مطلوب برای برند و نام تجاری شما در صنف خود، تمام تلاش خود را در جهت ایجاد ارتباط منصفانه و متعهدانه با سایر شرکا به کار گیرید.

4. ارائه پیشنهاد ویژه بر روی خدمات گردشگری ارائه شده :

این موضوع شاید یکی از ساده ترین مواردی باشد که دفاتر خدمات گردشگری می توانند جهت افزایش رضایت مشتریان خود ارائه دهند. اولین قدم در این باره این است که تشخیص دهید چه چیز بیش از همه مسافران را حین آن سفر خشنود کرده و باعت می شود تجربه سفرشان لذت بخش تر شود. به عنوان مثال یک گشت شهری یا یک وعده غذای خاص یا ... می تواند منجر به رضایت هر چه بیشتر مسافر شود. تنها نکته ای که باید توجه داشته باشید این است که نرم افزار مورد استفاده آژانس مسافرتی شما این مورد را پشتیبانی کرده و امکان ارائه آفرهای مورد نظر هنگام خرید آنلاین را داشته باشد.

نرم افزار رزرواسیون آنلاین BasisFly این امکان را فراهم آورده است تا حین خرید خدمات گردشگری توسط کاربر در سایت، پیشنهادهای ثبت شده در مورد خدمات و گشت مقصد مورد نظر را هم مشاهده کرده و در صورت تمایل به خرید خود اضافه نماید.

5. یکپارچه سازی نرم افزار رزرو آنلاین :

با توجه به افزایش نرخ معاملات آنلاین در حوزه گردشگری بسیار مهم است که سایت شما قابلیت رزرو آنلاین را داشته و این سیستم یک سیستم پکپارچه باشد تا بتوانید خدمات خود را به صورت جامع به کاربران ارائه نمایید.

در سایت خود این قابلیت را داشته باشید که پروازهای چارتری و سیستمی خود را به صورت یک جا در نتایج جستجو به مسافر نشان داده و امکان رزرو آن را فراهم آورید.

امکان رزرو هتل های گارانتی و وب سرویسی به صورت هم زمان در سایت وجود داشته باشد.

امکان ساخت تور به صورت هوشمند و چند نرخی را فراهم آورید.

سیستم رزرواسیون شما امکان اجرای وب سرویس شرکت های ارائه دهنده خدمات پرواز و هتل را داشته باشد.

امکان مدیریت قراردادها و صدور آنلاین بلیط و واچر را دارا باشد.

امکان رزرو خدمات مسافرتی به صورت 24 ساعته وجود داشته باشد.

20

سال

حضور فعال در عرصه وب شروع فعالیت 1376

2000

مشتری

تجربه همکاری با بیش از 2000 شرکت در اصناف مختلف و بیش از 150 آژانس مسافرتی

4000

وب سایت

مدیریت بیش از 4000 وب سایت و استفاده از تکنولوژی های بروز