نویسنده : نوشین گیلوری 99/05/30

استخدام آژانس‌ مسافرتی و هواپیمایی+شغل ها و مهارت های مورد نیاز

استخدام آژانس مسافرتی

صنعت گردشگری در دنیا یکی از بهترین منبع در آمدی است و به نوبه خود باعث تبادلات فرهنگی و آشنایی با سنت های دیگر کشورها می شود. این صنعت دائما در حال رشد است و استخدام آژانس‌های مسافرتی بیش از پیش رونق گرفته است و هیچ گاه متوقف نمی شود.اگر به گردش و سفر علاقه مند هستید و دوست دارید همیشه در حال یادگیری باشید، کاریابی در آژانس‌های مسافرتی برای شما بهترین گزینه است. برای بسیاری از افراد جذاب است که با به دست آوردن مهارت های کافی و لازم برای مشاغل گردشگری، بخشی از این صنعت رو به رشد باشند. در ادامه به معرفی برخی مشاغل گردشگری و مهارت هایی که برای استخدام در آژانس‌ مسافرتی و هواپیمایی لازم است داشته باشید، می پردازیم. اما به طور کلی بعضی از این مهارت ها برای کاریابی در آژانس ‌های گردشگری در هر تخصصی مشترک است.

معرفی مشاغل آژانس های هواپیمایی و مسافرتی

مهمترین مهارت های مورد نیاز برای استخدام در آژانس ‌‌های مسافرتی:

• ارتباطات قوی هم به صورت حضوری و تلفتی

• تسلط به زبان خارجی (انگلیسی)

• تسلط بر رایانه و آشنایی با سیستم های رزرواسیون آنلاین

• داشتن اطلاعات کافی در مورد انواع بلیط ها، مقصد، ویزاها و...

• مهارت کار تیمی

• مهارت سازمان دهی و برنامه ریزی

راهنمای استخدام کانتر فروش (بلیط) در آژانس مسافرتی:

اگر به عنوان کانتر فروش در یک آژانس مسافرتی استخدام شده اید، اولین نفری هستید که مسافران زمان ورود به آژانس با شما رو به رو خواهند شد. درواقع شما نماینده برند سازمان خود هستید. پس باید بدانید که علاوه بر دانش و تخصص، طرز صحبت و رفتار شما نیز زیر ذره‌ بین مسافران است. خیلی آسان با تقویت مهارت های لازم و به کار گیری تکنیک های ذیل آنها را به مشتریان بالقوه تبدیل کنید.

استخدام کانتر فروشآژانس مسافرتی

برخی مهارت های (تکنیک) لازم برای یک کانتر فروش موفق:

• در وهله اول فروش را فراموش کنید! و فقط به فکر راهنمایی درست مسافران باشید.

• با گوش دادن به صحبت‌های مسافران سعی‌کنید شناخت نسبی از شرایط و روحیات آنان به دست آورید.

• به غیر از مهارت فروش، با شرکت کردن در کلاس های ارتباطات موثر با تکنیک ها باعث جذب مشتریان شوید.

• با به کارگیری دانش و خلاقیت، و شناخت نسبی ازدانش جغرافیایی،مسافران را به بهترین مقصد هدایت کنید.

مدیر بازاریابی آژانس مسافرتی:

تجربه و مهارت دو عنصر جدانشدنی یک مدیر موفق بازاریابی در آژانس مسافرتی و هواپیمایی است.چالش مدیران بازاریابی همواره ارتقاع سطح دانش و دستیابی به به‌روز ترین متد های بازرایابی نوین است. یکی از مهمترین و ظایف مدیر بازاریابی، شناخت دقیق و درست جامعه هدف و نگهداری اطلاعات مشتریان برای اهداف آینده است.

آژانس‌های گردشگری با توجه به نوع خدماتی که ارائه می دهند می توانند بیش از یک مدیر بازاریابی داشته باشند.پس اگر به عنوان مدیر بازاریابی تورهای خارجی استخدام شده اید علاوه برشناخت مقاصد خارجی،باید تسلط به زبان انگلیسی داشته باشید.

برخی نقش مدیر فروش در آژانس‌های مسافرتی را با مدیر بازاریابی یکسان می دانند اما مسئولیت ها و انتظاراتی که از آنها می رود متفاوت است. همچنین برای اینکه وظایف و مهارت های یک مدیر موفق فروش را بشناسید ادامه مطلب را کلیک کند.

استخدام مدیر بازاریابی و فروش آژانس مسافرتی

استخدام مدیر فنی الف آژانس:

هر آژانس هواپیمایی که تاسیس می شود ملزم به ارائه مدرک مدیریت فنی بند الف است. به همین دلیل مدیر فنی آژانس بند الف یک نقش سازمانی بسیار مهم است. مسئولیت های مدیر بند الف به قدری حساس و بزرگ است که توصیه می شود علاقه مندان حتما دوره های پیشرفته را بگذرانند تا موفق به دریافت گواهی معتبر رسمی شوند.

از اصلی ترین مسئولیت های مدیر بند الف برنامه ریزی و نظارت کانترهای فروش داخلی و خارجی است. زیرا مهم ترین دغدغه آنان فروش پرواز‌ها و کسب درآمد است. برای اینکه از شرایط گرفتن مدرک فنی (basic و advanced)بند الف آگاه شوید و همچنین وظایف دقیق آنها را بدانید، با ما همراه شوید.

راهنمای استخدام مدیر تور در آژانس‌های مسافرتی

به عنوان یک مدیر تور، شما از علاقه خود به سفر برای برنامه ریزی و تدارک یک سفر عالی برای گردشگران استفاده می کنید.یک مدیر تور عالی همیشه باید اطمینان حاصل که سفر از مرحله شروع تا پایان بدون هیچ مشکلی اجرا شود.

مدیر تور باید همیشه در طول سفر همراه با مسافران باشد و حتی به آنان کمک علمی در خصوص مقاصدشان دهد. و تا آنجا که ممکن است برنامه سفر را برای گردشگران راحت و دلچسب اجرا کند.

یک مدیر تور معمولا کارهای زیر را انجام می دهد:

• تأیید کیفیت و میزان تجهیزات قبل از سفر.

• راه اندازی اردوگاه ها

• راهنمای مسافران

• فروش بسته های مسافرتی

• برنامه ریزی و سازماندهی برنامه سفر

استخدام مدیر تور آژانس مسافرتی

مطالب مرتبط

دیدگاه شما

دیدگاه شما