نویسنده : نوشین گیلوری 99/05/30

شبکه های اجتماعی در آژانس مسافرتی

تقریبا از یک دهه گذشته قرار گرفتن در رتبه اول گوگل با کلمات کلیدی در مورد خدمات مسافرتی، تورها، خدمات گشت و ... چالش بسیار داغی را در دنیای رقابتی آژانس های مسافرتی رقم زده است. اما آیا با توجه به افزایش استفاده مردم از تلفن همراه و حضور گسترده آنان از هر طیف در شبکه های اجتماعی ، پرداخت هزینه های سنگین بابت تبلیغات و قرار گرفتن در سطوح بالاتر گوگل توجیه اقتصادی دارد؟

بازاریابی در شبکه های اجتماعی آژانس مسافرتی طی سالیان گذشته تأثیر چشمگیری بر صنعت گردشگری داشته است و بدون شک این مورد در آینده نیز ادامه دارد. و شبکه های اجتماعی در نقش مشاور پل ارتباطی بین شما و مشتریان احتمالی خواهند بود، زیرا بسیاری از مخاطبان در سراسر دنیا گفته اند که توصیه ها و نظرات کاربران آنلاین دومین تبلیغات قابل اعتماد می باشد.

اما آیا شبکه های اجتماعی در آژانس مسافرتی واقعاً می توانند بر خط مشی اصلی بازاریابی شما تاثیر بگذارد؟

خوشحال شوید جواب ساده یک بله بزرگ است!

شبکه های اجتماعی در آژانس مسافرتی بر جذب مشتری ، حفظ مشتری و اعتبار کلی برند شما تأثیر می گذارد.

سفر یکی از موضوعات مشترک و همیشگی شبکه های مجازی است، درواقع شبکه های اجتماعی وجود دارد تا مردم را به هم نزدیک کند و تجربیات جدیدی را به اشتراک بگذارد.

استراتژی‌های شبکه های اجتماعی + باید‌ها و نباید‌ها

شبکه اجتماعی آژانس مسافرتی و نقش کاربران

گردشگران قبل از خرید از نظرات و راهنمایی های دیگران در شبکه های اجتماعی مسافرتی بیش از پیش استفاده میکنند. اگر شما وقت، منابع کافی و خلاقیت برای حضور در شبکه های اجتماعی مسافرتی و پلتفرم های گردشگری اختصاص دهید، به یک راهکار با بازدهی بالا برای بازاریابی آژانس گردشگری دست پیدا می کنید.

3 مزیت برتر شبکه اجتماعی در آژانس های مسافرتی

1.با مخاطبان خود آشنا می شوید و آنان را درک می کنید!

بر خلاف بروشور های سنتی شبکه های اجتماعی یک ابزار ارتباطی دو طرفه است. بسیار ارزشمند است که بدانید چه کسی به محصول یا خدمات شما علاقه مند است.

با گوش دادن به شبکه های اجتماعی متوجه می شویدکه مشتریان شما در کجا زندگی می کنند، چه کارهایی انجام می دهند، چند روز تعطیلات و چه برنامه ای برای آن دارند.

به طور خلاصه با پایش این ارتباطات دو طرفه، می توانید درک عمیقی از نیازها، موضوعات و روند زندگی مخاطبان هدف خود داشته باشید. که به نوبه خود می تواند بر نحوه بازاریابی تأثیر بگذارد.

2.از رقبای خود مطلع می شوید!

همان طور که گفته شد صنعت مسافرتی یک میدان بسیار رقابتی است و پایش رقیبان راهی بسیار خوب برای دیدن کارهایی است که آنان انجام می دهند و از همه مهم تر کارهایی که انجام نمی دهند!. شما می توانید با این روش فرصت های خوب بازاریابی گردشگری را شناسایی و از آن در کسب و کار خود استفاده کنید.

3.ارائه خدمات آنی به مشتریان درجه یک

ارائه بالاترین سرویس به مشتری درجه یک در قلب هر کسب و کار موفق گردشگری قرار دارد و در حفظ مشتریان موجود و به دست آوردن افراد جدید تفاوت هایی را ایجاد می کند.

شبکه های اجتماعی می توانند شما را کمک کنند تا در صفحات اجتماعی خود با پاسخ سریع به سوالات ،خدمات حرفه ای و لحظه ای را به مشتریان خود ارائه دهید.

حتی می توانید نام شرکت یا خدمات خود را در صفحات دیگر جستجو کرده و با از طریق برقراری ارتباط با مخاطبان به سؤالات آنها نیز پاسخ دهید.

شبکه های اجتماعی و استفاده مسافران

پیش از خرید:

مشتریان شما زمان زیادی را صرف تحقیق در مورد خرید خود می کنند قبل از اینکه حتی بدانید که آنها وجود دارند! و بیشتر این موارد در حال حاضر در تلفن های هوشمند و تبلت ها انجام می شود.

به این فکر کنید که کجا می توانند در مورد سفر، تور، مقصد، هتل و ... دنبال اطلاعات مفید باشند؟

احتمالاً آنها از فیس بوک ، اینستاگرام و توییتر استفاده می کنند. و همچنین در وب سایت ها و پلت فرم های گردشگری اطلاعات مورد نظر را جستجو می کنند.

خرید جزئی:

پس از خرید یا بخشی از خرید از رسانه های اجتماعی برای برنامه ریزی دقیق تر سفر گردشگران استفاده می شود. مشتریانی که یک آژانسی را برای سفر به یک مقصد گردشگری انتخاب کرده اند، شاید به دنبال جاذبه های مهیج تر، تجربه ای جدید و بهترین رستوران ها باشند!.

اطمینان حاصل کنید که آژانس شما به صورت آنلاین با مشتری و سایر مشاغل مربوطه ارتباط دارد، به این ترتیب شما به راحتی شناخته می شوید و قابل دسترس خواهید بود.

استفاده از محصول:

درحالی که که مشتریان در تعطیلات هستند و از روز تعطیل خود لذت می برند، آنها را ترغیب کنید در اکانت های خود در شبکه های مجازی و پلتفرم های گردشگری این خاطرات را به اشتراک بگذارند. در این صورت راه رسیدن به آژانس مسافرتی شما در شبکه های دیگر نیز آسان تر می شود.

مسافرت پس از مسافرت:

اکنون مشتریان علاقه مند به آژانس شما درگیر عواطف هستند و این بهترین زمان برای تشویق آنها برای تأیید شماست. مردم دوست دارند تجربیات تعطیلات خود را به اشتراک بگذارند. به صورت آنلاین مستقیما با آنها ارتباط برقرار کنید و از آنها بخاطر مطالبی که در مورد آژانس شما و تجربیات سفرشان ارسال می کنند تشکر کنید

نکاتی درباره موفقیت کسب و کار گردشگری در پلتفرم ها و شبکه های اجتماعی

صنعت مسافرتی و جهانگردی بسیار فعال و پر سر و صدا است. و بدون حضور عالی آنلاین شغل شما می تواند در همه صداها از بین برود.

-به اشتراک بگذارید ، به اشتراک بگذارید ، به اشتراک بگذارید!

یک راه عالی برای جلب توجه مخاطبان خود، نشان دادن این مسئله است که شما متخصص در زمینه کار خود هستید. و ساده ترین راه برای انجام این کار ارائه اطلاعات رایگان است. اطلاعاتی در مورد بهترین نقاط محلی، مکان های دیدنی و جذاب به اشتراک بگذاریدو ثابت کنید چرا شما متخصص در مقاصد و جاذبه های مختلف گردشگری هستید تا به نوعی راهنمای تور مجازی آنها شوید.

در صورتی که توریست متوجه شود هر آنچه را که نیازمند دانستن آن است، می تواند از طریق شما به آن برسد، شما درصدر لیست افرادی قرار می گیرید که هر زمان آماده رزرو بودند با شما تماس می گیرند.

- استفاده حداکثر از ظرفیت اینستاگرام

اینستاگرام ابزاری بسیار مؤثر در شبکه های اجتماعی است. و تعامل بسیار بالایی بین مشاغل مسافرتی با مخاطبانش ایجاد می کند. برای اینکه این تعامل به نقطه دلخواه شما برسد بایستی در مخاطب شوق سفر را ایجاد کنید و مشتریان خود را ترغیب به مشارکت کنید.

برای این کار از تصاویر با کیفیت استفاده کنید و هشتگ های خود را با دقت انتخاب کنید تا در راه رسیدن مخاطب به پستتان بهتر عمل کنید. مثلا می توانید هشتک #luxurytravel و ... را دنبال کنید و ببینید به چه پست هایی می رسید درصورتی که شما خدمات نسبتا لوکس گردشگری را ارائه می دهید. از آنها استفاده کنید. اما سعی کنید با شناخت کسب و کار خودتان هشتگ های مربوط به خودتان را ایجاد کنید.

تصاویر زیبا از مقاصد گردشگری در حساب اینستاگرام خود ایجاد کنید و آن ها را در هشتگ های از قبیل #instatravel قرار دهید.

-نظرات و پیشنهادات را بخواهید

در حالی که ممکن است شبکه های اجتماعی چهره بازاریابی را تغییر داده باشد، با این حال توصیه ها و پینشهاد های مخاطبان هنوز هم طلای بازاریابی هستند.

از این نترسید که برای بررسی خدمات خود با مشتریان به طرز تعاملی تماس بگیرید. برخی از آژانس ها نگران درخواست نظر و پیشنهاد از مشتریان هستند زیرا از دریافت پاسخ منفی آنان می ترسند. ممکن است اتفاق بیفتد! اما لازم نیست چیز بدی باشد. واکنش سریع ، حرفه ای و شفاف می تواند آژانس شما را با درخشش خوبی نشان دهد.

چه چیزی باعث جذب مسافرین در شبکه های مجازی می شود؟

محتوای تولید شده توسط کاربر یکی از بهترین راه ها ی جذب افراد برای آژانس مسافرتی شماست. طبق مطالعات 86٪ از مردم پس از دیدن محتوای تولید شده توسط کاربر به یک مکان خاص علاقه مند شده اند.

هدف شما این است مردم دقیقا خود را در تصاویر و فیلم هایی که به اشتراک می گذارید تصور کنند. پس حتما از عکس های چشم نواز و فیلم های زیبا برای جلب توجه استفاده کنید. زیرا آنها همانقدر که از محتویات آنلاین شما لذت ببرند همانقدر تصور لذت بردن را از خدمات شما خواهد داشت.

صنعت شما فصلی است، بنابراین پیام های شما باید به موقع و مرتبط باشند. سایت مسافرتی و شبکه ها اجتماعی خود را در مورد اتفاقاتی که در مشاغل شما در حال حاضر اتفاق می افتد به روزرسانی کنید. و همیشه به این فکر کنید که خریداران چه موقع تصمیم به خرید می گیرند.

نقش influencer و متخصصان گردشگری در توسعه کسب و کار شما چیست؟

بازاریابی از طریق influencer ها می تواند بیزنس شما را مورد توجه قرار دهد. Influencerها و یا افراد تاثیر گذار، کارشناس های گردشگری و کارآفرینان رد پای خود را در رسانه های اجتماعی پر رنگ کرده اند و الان بهترین زمان برای ایجاد ارتباط و تعامل با آنان می باشد.

اینکه چی چیزهایی را پست می کنند و با چه کسانی تعامل دارند را زیر نظر بگیرید و همچنین :

چه کسانی آنها را دنبال می کنند؟

چه چیزی را بازتوییت می کنند؟

آنها درباره چه چیزی صحبت نمی کنند - این می تواند بسیار جالب باشد.

از چه سبکی برای ارتباط با مخاطبشان پیروی می کنند.

آیا آنها نشان داده اند که محصولات و یا خدماتی که می توانید ارائه دهید را نیاز دارند؟

چقدر کلاس کاری آنها به کلاس کاری آژانس شما میخورد؟

آیا رقبای شما در حال حاضر در لیست فالو های آنها قرار دارند؟

در مقاله های بعدی به چگونگی برقرای ارتباط و تعاملات با Influencer ها می پردازیم.

basisfly آموزش دیجیتال مارکتینگ و ایجاد بستری مناسب برای معرفی و فروش خدمات و محصولات شما را فراهم می کند. اگر می خواهید در مورد چگونگی افزایش اعتبار و سودآوری برند خود از طریق شبکه های اجتماعی و پلتفرم های گردشگری بیشتر بدانید امروز با تیم ما گپ بزنید.

دیدگاه شما

دیدگاه شما