نویسنده : نوشین گیلوری 99/08/21

تبلیغات دیجیتال در گردشگری و آژانس ها مسافرتی(بازاریابی دیجیتال)

در دنیای امروزی کاربران بیشترین زمان خود را در اینترنت و شبکه های مجازی می گذرانند. و طبق آمار تراکنش های آنلاین به بالاترین حد ممکن رسیده است. در چنین شرایطی که رفتار مصرف کننده از حالت سنتی قبل تغییر کرده و پا به دنیای دیجیتال گذاشته است. کسب و کارهای گردشگری تا چه میزان با مفهوم دیجیتال مارکتینگ و تبلیغات دیجیتال در آژانس های گردشگری و مسافرتی(بازاریابی دیجیتال) آشنایی دارند؟

digital marketing

دیجیتال مارکتینگ چیست؟

بگذارید از ابتدا شما را با مفهوم ساده و کاربردی دیجیتال مارکتینگ آشنا کنم. فرض کنید مسافران برای دریافت اطلاعات و قیمت خدمات گردشگری در فضای آنلاین وارد وب سایت فروش و یا تبلیغاتی شما شده اند. هر رخدادی که در این فضا منجر به شناسایی و فروش محصولات شما شود به لطف بازاریابی دیجیتال صورت گرفته است.

در واقع طراحی وب سایت گردشگری یکی از ابتدایی ترین و در حین حال اساسی ترین ابزارهای بازاریابی و تبلیغات دیجیتال است. هر آژانس گردشگری که بخواهد از استراتژی های دیجیتال مارکتینگ برای افزایش فروش کسب و کار خود استفاده کند نیازمند آن است یک وب سایت برای معرفی محصولات و خدمات خود داشته باشد.

کاربرد بازاریابی دیجیتال در آژانس ها

بازاریابی دیجیتال به کسب و کار شما کمک می کند تا با استفاده از ابزارهای دیجیتالی فروش سازمان را بالا ببرید. و چه بسا در کاهش هزینه های اضافی نیز موثر است. با توجه به افزایش روز افزون استفاده افراد از وب سایت ها و شبکه های مجازی شما با استفاده از این ابزارها به صورت کاملا هوشمندانه می توانید به معرفی برند و محصولات خود بپردازید.

به عنوان یک آژانس مسافرتی موفق و یا حتی نوپا با حضور در این فضا به مخاطبان کمک می کنید تا از برند و خدمات شما آگاه شوند.پس باید کاملا با مفهوم و ابزارهای دیجیتال مارکتینگ به منظور فروش بیشتر آشنا شوید. و بدانید چرا و چی میزان از زمان و سرمایه خود را برای حضور در این عرصه باید اختصاص دهید.

digital-marketing

ابزارهای تبلیغات دیجیتال مارکتینگ

همانطور که در بالاتر اشاره شد در قدم اول اصلی ترین ابزارها داشتن یک وب سایت عالی و کاربرپسند است. و در ادامه سئو سایت، بازرایابی شبکه های اجتماعی، بازاریابی محتوا ، رپورتاژ آگهی، کمپین های تبلیغاتی، ایمیل مارکتینگ، ابزارهای گوگل و ... جزو ابزارهای تبلیغات دیجیتال حساب می شود.

در دهه گذشته شاهد رشد تاسیس آژانس های مسافرتی گوناگون بوده ایم. که بسیاری از آنان همگام با تکنولوزی با فراهم کردن بستر آنلاین و تبلیغات دیجیتال توانسته اند جای پای خود را در این عرصه ثابت کنند. و صدای خود را در این دنیای پر سر و صدا گردشگری به گوش مخاطبان برسانند. اما آیا صرفا با شناخت ویا استفاده از این ابزارهای دیجیتال تبلیغات موثر و یا فروش بالایی خواهید داشت؟

برای پاسخ به این سوال توجهتان را به ادامه مطلب جلب می کنم.

استراتژی های دیجیتال

استراتژی دیجیتال کلید موفقیت کسب و کارهای آنلاین است. اینکه صرفا از ابزارهایی دیجیتال مارکتینگ استفاده کنید به تنهایی منجر به تبلیغات موثر نمی شود. زیرا باید بدانید به چه منظور و هدفی و برای کدام دسته از مخاطبان خود میخواهید تبلیغ کنید.پس بسیار مهم است که اطلاعات و شناخت 100% از مخاطبان هدف خود داشته باشید و با دغدغه و نیازهای آنان آشنا شوید.

اگر پیش تر به این موضوع توجه نکرده اید شاید برای همین است که تا کنون فروش موفقی از این شیوه نوین تبلیغات نداشته اید. وقت آن است که در تبلیغات دیجیتال خود هدفمند عمل کنید و مسیر و مقصد آژانس خود را مشخص کنید و در این راه استراتژی های دیجیتال آژانس مسافرتی خود را مشخص و برنامه ریزی کنید.

بسیاری از آژانس های مسافرتی با مسافرت و مقاصد گردشگری آشنایی دارند و اغلب با بازاریابی دیجیتال سر و کار داشته اند ولی شناختی از استراتژی های تبلیغات دیجیتال ندارند.برای آگاهی و درک بهتر مفهوم استراتژی های تبلیغات می توانید از طریق این لینک وارد دنیای استراتژی های دیجیتال شوید.

digital-strategy

5 ایده خلاقانه در تبلیغات دیجیتال

در این جا می خواهیم 7 تا از اساسی ترین ایده و ابزارهای دیجیتال مارکتینگ برای تبلیغات را برای آژانس های مسافرتی به طور خلاصه معرفی کنیم. با ما همراه شوید و از این ایده ها در کسب و کار خود استفاده کنید تا بتوانید مخاطبان را به مشتری های واقعی و وفادار تبدیل کنید.

میخواهم از مشاورین شما راهنمایی بگیرم.

1-بدانید برای چه کسانی و به چه دلیل تبلیغ می کنید.

قبل از شروع تبلیغات و بازاریابی بسیار مهم است جامعه هدف خود را شناسایی کنید. فرقی نمی کند از چه روش (ارسال ایمیل، پیامک یا بیلبودهای تبلیغاتی و... )میخواهید تبلیغات کنید. حتما باید تبلیغ شما در آن لحظه برای آن فرد مناسب باشد. دست به کار شوید و اطلاعات دقیقی از مخاطبان خود جمع آوری کنید. باروحیات آنان آشنا شوید و انگیزه هایشان برای سفر را پایش کنید. پایگاه های مشتریان خود را مجزا کنید و برای هر قشر اجتماعی با در نظر گرفتن سلیقه‌شان مقاصد مختلفی را معرفی کنید. برای توسعه پایگاه مشتریان خود مخاطبان هدف بیشتری را شناسایی کنید.

2-وب سایت مسافرتی خود را طراحی و بهینه کنید

داشتن یک وب سایت ساده و درعین حال غنی می تواند گام بزرگی در جذب مشتریان به آژانس مسافرتی شما بشود.فرض کنید مخاطبانی که تا قبل به روش سنتی از خدمات گردشگری استفاده می کردند، بخواهند در فضای اینترنت و وبسایت ها بسته های گردشگری مورد نظر خود را ارزیابی و خریداری کنند.آیا در این بستر دیجیتال شما را می بینند؟ در صورتی که پاسخ شما مثبت است باید بدانید استراتژی های بازاریابی دیجیتال آژانس در وب سایت شما نهادینه شده است.برای اینکه بتوانید وب سایت خود را با بودجه محدود طراحی و بهیه کنید با مشاورین ما گپ بزنید.

برای مشاهده لیست نمونه سایت های گردشگری طراحی شده توسط basisfly کلیک کنید.

travel website

3- Google AdWords و کمپین های تبلیغاتی آنلاین

با راه اندازی گوگل ادز و کمپین های تبلیغانی همراه با مدیریت درست و منظم می توانید از بودجه خود به خوبی با بهره وری بالا استفاده کنید.

CTR(نرخ کلیک) و CPC (پرداخت برای کلیک) دو راه برای بالابردن آگاهی از نام برند شما هستند Google AdWords راه حل محبوب برای بازاریابی آژانس های مسافرتی است. زیرا شما مخاطبانی که میدانید نسبت به تبلیغات شما علاقه مند و مایل هستند را هدف قرار میدهید.

google-ads

4-ایمیل مارکتینگ

بازاریابی از طریق ایمیل اگر که به درستی انجام شود می تواند روشی مقرون به صرفه برای اطمینان از همراهی همیشگی مشتریان فعلی شما باشد. استراتژی های خدمات بازاریابی ایمیل باعث ایجاد اعتماد و علاقه مشترکان به نام تجاری شما می شود.

یکی از آنها استفاده از خبرنامه های الکترونیکی برای ایجاد ارتباط با مشترکین است. به طور مرتب اطلاعات جذابی از قبیل مقاصد گردشگری، رستوران های مختلف و ... رابا عناوینی وسوسه انگیز در اختیار آنها قرار دهید.ولی حتما توجه داشته باشید همیشه در هر ایمیل گزینه لغو اشتراک را به وضوح در اختیار مشتریان قرا دهید.

email-marketing

5-اشتراک گذاری تجربه سفر در رسانه های اجتماعی

افراد برای دسترسی به اطلاعات مفید و مشاهده جاذبه های گردشگری به رسانه های اجتماعی مراجعه می کنند. شما با شرکت در این تالارها می توانید تا حد بسیار زیادی به مشتریان بالقوه نزدیک شوید و علاقه مندی ها آنان را زیر نظر بگیرید. برای مخاطبان بسیار ارزشمند است که ببینند از نزدیک با آنها در تعامل هستید و نظرات و تجربیات آنان را به اشتراک می گذارید.در مقاله شبکه ها اجتماعی به طور مفصل در این مورد صحبت شده است.

6- مشاوری مطمئن برای مخاطبان خود باشید

با ارائه یک مشاوره رایگان به مسافران بالقوه این حس را در آنان ایجاد کنید که فقط قرار است به آنها کمک کنید تا مناسب ترین مسیر سفر را انتخاب کنند. البته می توانید به آنان بگویید که اگر مشاوره مورد قبول و خدمات آژانس قابل رضایت بوده می توانند خدمات مسافرتی خود را بصورت آنلاین رزرو کنند. در نظر داشته باشد حتما فضایی را ایجاد کنید تا مخاطبان به هر دو روش آنلاین و آفلاین بتوانند از راهنمایی شما بهره‌مند شوند.

7-وبلاگ نویسی و بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا به دلیل کم هزینه بودن برای آژانس های مسافرتی بسیار سودمند است. فرقی نمی کند از چه نوع استراتژی در تبلیغات دیجیتال آژانس مسافرتی خود استفاده می کنید.بازاریابی محتوا باید بخشی از روند کاری شما باشد. دست به کار شوید و مقالات منحصر به فرد خودتان را ایجاد کنید زیرا محتوای با کیفیت بخشی از همه تاکتیک ‌های بازاریابی دیجیتال است.

content marketing

اگر مقاله برای شما سودمند بود از طریق شبکه های اجتماعی زیر بادوستانتان به اشتراک بگذارید و نظر و پیشنهادتون را برای ما ارسال کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه شما

دیدگاه شما