با پیشرفت تکنولوژی و رشد روزافزون تراکنش ‌های آنلاین، مسافران ترجیح می‌دهند به جای طی کردن مسافت و خرید حضوری، به صورت کاملا آنلاین برای خرید خدمات گردشگری از جمله رزرو پرواز ، هتل ، تور و ... اقدام نموده و از وب سایت آژانس های مسافرتی این خدمات را دریافت نمایند. یکی از خدماتی که در کنار فروش آنلاین پرواز و فروش آنلاین هتل به مشتریان می‌تواند ارائه شود، فروش آنلاین بیمه مسافرتی است.
هر مسافری که قصد دارد به یک کشور سفر کند، نیازمند یک بیمه مسافرتی است که هزینه‌های درمان و رخدادهای پیش بینی نشده مانند دزدی، گم شدن چمدان و ... را پوشش دهد. برای اینکه شما بتوانید بصورت آنلاین بیمه مسافرتی را بفروش برسانید نیاز دارید که وب سرویس حداقل یکی از شرکت‌های بیمه را پیاده‌سازی کنید.
با پیاده‌سازی وب‌سرویس بیمه تعرفه‌ها، شرایط بیمه، نحوه پوشش بیمه در کشور مقصد برای کاربران سایت شما به نمایش در می‌آید و کاربر می‌تواند به‌راحتی بیمه مد نظر را بصورت قطعی و آنلاین خریداری کند. نمایش نرخ‌های بیمه بر اساس مولفه‌هایی مثل مقصد، سن مسافران، مدت اقامت، نحوه و میزان پوشش بیمه تغییر خواهد کرد. همچنین شما می‌توانید برای ارائه قیمت‌های رقباتی‌تر دو یا چند وب‌سرویس بیمه را خریداری و پیاده‌سازی کنید. بیمه‌های مسافرتی تا یک سال قابل خریداری هستند اما حداکثر مدت زمان سفر به صورت پیوسته برای استفاده از خدمات، 92 روز است.

وب‌سرویس‌بیمه

مهمترین شرکت‌های ارائه دهنده وب سرویس بیمه

شرکت بیمه سامان و شرکت بیمه پاسارگاد عملکرد مطلوبی در ارائه خدمات متنوع بیمه مسافرتی بصورت وب‌ سرویسی دارند. این وب ‌سرویس‌ها توسط بیسیس‌ فلای پیاده سازی شده‌اند. شرکت‌ های بیمه ایرانی در خارج از کشور شعبه ندارند و لازم است تا خدمات بیمه مسافرتی خود را از طریق همکاری با شرکت‌های بین المللی که اصطلاحا شرکت های کمک‌رسان نامیده می شوند، ارائه نمایند. بیمه مسافرتی سامان علاوه بر ارائه پوشش‌های اصلی بیمه مسافرتی در حوزه درمان، پوشش‌هایی مثل بیمه سرقت و آتش سوزی منزل در زمان سفر، جبران هزینه‌های کنسلی سفر و امکان استفاده از آمبولانس هوایی را ارائه‌ می‌دهد.

پیاده سازی وب سرویس بیمه

بیسیس‌فلای داده ‌های وب ‌سرویس‌ های بیمه را تحت یک

نرم افزار آنلاین تحت وب

با کاربری آسان برای مشتریان شما ارائه می‌دهد. کاربران شما امکانات متنوعی برای بررسی و کسب اطلاعات بیمه و مقایسه در آن خواهند داشت. همچنین شما می‌توانید تنظیمات مختلفی از طریق پنل مدیریت فروش بیمه بیسیس‌فلای برای فروش بیمه اعمال و گزارشات فروش و مالی را دریافت کنید.