حمل و نقل یکی ازاصلی ترین و مهم ترین ارکان سفر است. افراد زمانی که مقصدی را به هر منظوری برای سفر انتخاب می کنند، یکی از مهم ترین تصمیم های آنان انتخاب وسیله حمل و نقل مناسب است. استفاده از قطار باعث کاهش چشمگیری در هزینه سفر می شود.امروزه با پیشرفت تکنولوژی و گسترش خدمات آنلاین مانند سیستم رزرواسیون آنلاین و پیاده سازی خدمات وب سرویس، مسافران ترجیح می دهند به جای خرید حضوری، بلیط قطار را به صورت آنلاین از وب سرویس قطار رزرو کنند.

مزایا استفاده از وب سرویس قطار

با رشد روز افزون استفاده از اینترنت و دسترسی آسان افراد به این امکانات آژانس‌ های مسافرتی که این خدمت را در وب‌ سایت‌ های مسافرتی آنلاین خود از طریق وب سرویس به صورت آنلاین ارائه می دهند نسبت به سایرین پیشگام در تکنولوزی هستند. یکی از مهم ترین مزایا استفاده از وب سرویس گردشگری صرفه جویی در وقت و هزینه است.درواقع نرم افزار های فروش آنلاین بلیط راه خرید و استفاده از خدمات گردشگری را بسیار ساده و آسان کرده است. ارائه اطلاعات دقیق یکی دیگر از ارزشمندترین خدماتی است که از وب سرویس قطار انتظار می رود. وب سرویس قطار اطلاعاتی از قبیل قیمت، برنامه سفر قطارها وخدمات قابل دسترس را در اختیار مسافران قرا می دهد تا آنان با خیال آسوده و بدون صرف انرژی و زمان اضافی فقط با اتصال به اینترنت وارد وب‌سایت شوند و از بین گزینه های پیشنهادی محصول منتخب خود را رزرو کنند. استفاده از وب سرویس قطار امکان فروش را افزایش می دهد زیرا شبانه روز در دسترس است و چنانچه مسافرین بلیط های خود را کنسل کنند بلافاصله بلیط برای افراد دیگر قابل خرید و دسترس می شود.در واقع وب سرویس ها راه ارتباطی بین مسافرین و ارائه دهندگان را آسان تر می کند.

وب‌سرویس‌ قطار

پیاده سازی وب سرویس قطار

وب سرویس به نحوی باید پیاده سازی شود که مقایسه خدمات و مشاهده قیمت به راحتی در دسترس کاربران قرار گیرد و آنان فقط با چند کلیک ساده به آسانی بتوانند رزرو کنند. پس وجود یک تیم با تجربه همراه با دانش کافی در پیاده سازی وب سرویس قطار از موضوعات قابل اهمیت می باشد.

اگر قصد راه اندازی وب سرویس قطار را دارید اصلی ترین مواردی که باید به آن توجه کنید:

  • بالابودن سرعت پردازش سایت برای نمایش بلیط های قطار
  • وجود یک بستر امن و قابل اعتماد برای رزرو آنلاین
  • کارایی و قابلت انعطاف پذیری سایت با امکانات و خدمات نوین
  • طراحی ساده و در عین حال کارآمد وب سایت

به طور خلاصه برخی از مزایا و خدمات وب سرویس :

  • صرفه جویی در وقت و هزینه
  • جستجوی پیشرفته مبدا و مقصد
  • امکان مقایسه قیمت بلیط
  • نمایش ظرفیت باقی مانده هر قطار
  • دسترسی 24 ساعته و خرید آنلاین