وب‌ سرویس

در سال 2017 ، TripAdvisor و Comscore عنوان کرده اند که مسافران برای رزرو سفرهای خود به طور متوسط 10 تا 34 بازدید از وب سایت انجام دهند. اگر چه همچین آمار برای رزرو هتل بسیار زیاد به نظر می رسد، اما مسافران ترجیح می دهند رزروهای خود را از طریق یک سیستم "همه در یک مکان" انجام دهند. این پلتفرم ها تجربه کاربری واحد و ساده را برای کاربران بوجود آورده اند. برای همین است که در صنعت گردشگری از به اشتراک گذاری خدمات و داده‌ها استقبال می کنند و همیشه این ارتباطات درحال رشد است. در اصطلاحات فناوری ، مترادف این اتصال و ارتباط در حال رشد API یا وب سرویس است. API یا وب سرویس همانند یک پنل مدیریتی برای توسعه دهندگان است تا اجزای نرم افزارهای مختلف خودشان را بدون تغییر در منبع کدهای اصلی متصل کنند. به عبارتی وب سرویس قسمتی از یک نرم افزار تحت وب است که می تواند با نرم افزارهای دیگر ارتباط بر قرار کند و فعالیت ها و درخواست های کاربران را از طریق نرم افزار یا نرم افزارهای واسط پاسخ دهد. یک آژانس می‌تواند بعد از پیاده‌سازی وب‌ سرویس بصورت آنلاین پرواز، هتل و سایر خدمات گردشگری در سایت خود به فروش برساند.

منبع داده و محل رزرو اصلی آژانس های مسافرتی آنلاین (OTA) ، سیستم های توزیع جهانی (GDS) هستند. یک GDS اطلاعات سفر را از طیف گسترده ای از ارائه دهندگان خدمات جمع آوری و تلفیق می کند و به نمایندگان اجازه می دهد صندلی های هواپیما را رزرو کنند ، اتومبیل را اجاره کنند ، اتاق هتل را رزرو کنند و غیره. با استفاده از GDS یک آژانس های مسافرتی نیازی به ارتباط مستقیم با صدها شرکت هواپیمایی ، هتل و سایر ارائه دهندگان اصلی خدمات گردشگری را ندارد. همچنین در صنعت گرشگری شرکت هایی وجود دارند که یک API از ادغام API های مختلف را برای راحتی امور پشتیبانی و کاهش هزینه های آژانس های مسافرتی بوجود آوردند.که به آنان به اصطلاح وب سرویس تجمیعی یا اشتراکی (aggregator web services) می گویند.

GDS ها بیشتر روی پنج نوع خدمت در صنعت گردشگری تمرکز دارند:

  • صندلی های هواپیما
  • اتاق های هتل
  • اجاره ماشین
  • خطوط کشتی و کشتی
  • راه آهن

سه GDS مهم در صنعت بازار گردشگری وجود دارد: Amadeus ، Sabre و Travelport . این سه مورد 99.9 درصد از سهم بازار GDS را پوشش می دهند.

پیاده سازی وب سرویس / API های صنعت گردشگری توسط بیسیس فلای

ما در بیسیس فلای توانسته ایم‌ بسیاری از وب ‌سرویس‌ های متداول در صنعت گردشگری را برای مشتریانمان پیاده‌سازی کنیم. در این پیاده‌سازی وب ‌سرویس‌ ها سعی کرده‌ایم تا نمایش داده‌ها از وب ‌سرویس‌ های مختلف را بصورت یکپارچه درآوریم. بطور مثال در سیستم رزرواسیون پرواز بیسیس‌ فلای ما اطلاعات پروازهای داخلی و خارجی را یکپارچه و در یک تب قرار داده ایم. یا اطلاعات یک هتل را که از وب ‌سرویس‌های مختلف می‌تواند دریافت شود را در یک قالب و با تنظیمات مشخص به نمایش گذاشته ایم (mapping).

امکاناتی که برای مدیریت فروش وب‌ سرویس ‌ها در پنل مدیریت بیسیس ‌فلای وجود دارد موارد زیر است:

تعریف اطلاعات اولیه وب ‌سرویس در پنل مدیریت

تعریف اطلاعات اولیه وب ‌سرویس در پنل مدیریت

امکان تعریف کاربری و تنظیمات وب ‌سرویس‌ها

امکان تعریف کاربری و تنظیمات وب ‌سرویس‌ها
مارک‌آپ کردن قیمت‌های وب ‌سرویس

مارک‌آپ کردن قیمت‌های وب‌ سرویس بر اساس پارامترهای مختلف وجود دارد. با استفاده از این امکان شما می‌توانید خدمات وب ‌سرویسی را با نرخ دلخواه به فروش برسانید.

تنظیم کمسیون خاص برای هر وب‌ سرویس

تنظیم کمسیون خاص برای هر وب ‌سرویس