نویسنده : ابوالفضل نیکومرام 1401/7/11

طراحی سایت رزرواسیون آنلاین

انتظارات از یک سیستم رزرواسیون آنلاین

با توجه به تغییرات عصر حاضر و نفوذ اینترنت در همه کسب و کارها و به ویژه تغییر رفتار مصرف کننده در کلیه صنعت ها و نیاز مردم به دسترسی سریع و قابل مقایسه به محصولات گردشگری لزوم داشتن یک نرم افزار رزرواسیون و یک وبسایت با قابلیت فروش کلیه خدمات مسافرتی بیش از پیش مطرح می باشد . البته فروش، تنها ضرورت لازم برای داشتن یک سیستم رزرواسیون حرفه ای نیست بلکه بسیاری موارد دیگر مثل تولید محتوا، مدیریت قراردادها، مدیریت محصولات، حسابداری و... برای آژانس ها از اهمیت بسیاری برخوردار است!

باید اعتراف کرد که فقط داشتن یک سایت برای فروختن و استفاه از یک سیستم رزرواسیون با محصولات مختلف چه داخلی و یا داخلی و خارجی دیگر دغدغه اصلی آژانس محسوب نمی‌شود چرا که داشتن یک سایت حرفه ای ابعاد و جنبه های بسیار زیادی دارد تا کسب و کار آنلاین شما به درستی عمل کند و سود ده باشد.

در این مقاله سعی کردیم تا خیلی شفاف و با جزئیات به اهمیت داشتن یک سایت رزرواسیون آنلاین با قابلیت ها و امکانات کاربردی بپردازیم با ما تا اخر این مقاله همراه باشید!

Reservation System

اهمیت بهره بردن از تکنولوژی برای آژانس های مسافرتی

با ورود آژانس ها و دفاتر خدمات مسافرتی به دنیای دیجیتال و فروش آنلاین، به مرور زمان خواسته ها و انتظارات بیشتری از سایت ها و نرم افزارهای گردشگری شکل گرفت که موجب شد ماژول های مختلفی متناسب با نیاز آنها به سیستم ها اضافه شود.

همچنان شرکت های تولید کننده نرم افزار رزرواسیون آنلاین مانند BasisFly و دیگر شرکت های فعال در این

زمینه درحال ارتقا و اضافه کردن امکانات و قابلیت های بیشتری به نرم افزار خود مب باشند.

نکته اصلی و البته پنهان اینجاست که کار شما فقط با تحویل گرفتن یک سایت ساده تمام نمی‌شود، برای داشتن یک سایت حرفه ای با امکانات موردنیاز باید تمام ابعاد کسب و کار و نیازهای آژانس های مسافرتی درنظر گرفته شود و همگام با شرایط بازار قابل ارتقا باشد، همچنین نگهداری سرویس ها و دیگر بسیاری از مواردی که به سایت شما مربوط می‌شود مستلزم داشتن یک تیم حرفه نرم افزاری با تسلط کافی می‌باشد. شاید در ظاهر با طراحی یک سایت آژانس مسافرتی و وارد کردن اطلاعات محصولات و درنهایت پیاده سازی درگاه بانکی و وب سرویس سایت شما آماده فروش و رزرو می باشد درحالی که تک تک چالش ها و نیازها به مرور زمان بر اساس پیشرفت و تجربه به وجود می‌آیند که شما را به سمت داشتن یک نرم افزار رزرواسیون آنلاین سوق می‌دهد.

با استناد به همین موضوع و تجربیات حاصل از آن باید گفت یکی از بهترین راه‌های داشتن یک سایت رزرواسیون آنلاین بهره مندی از یک نرم افزار فروش آنلاین است که شما را در کسب و کارتان هوشمندتر، چابک‌تر و صد البته به‌روز تر نگه میدارد.

با کلیک بر روی گزینه درخواست دمو میتوانید پنل مدیریت سایت را بررسی کنید.

travel technology

سایت رزرواسیون آنلاین باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

در نظر بگیرید که مسافر وارد سایت رزرواسیون آنلاین شما شده است قطعا سایت آژانس مسافرتی شما باید ظاهری زیبا و جذاب داشته باشد و در عین حال هم برای مسافرانی که به تازگی وارد سایت شما شده اند گیج کننده نباشد.

در طراحی سایت رزرواسیون آنلاین ابعاد و موارد مختلفی را در نظر می‌گیرند، از سفر مشتری (Customer journey) طرح و رنگ بندی سایت تا پنل مدیریت و سادگی کار کردن با آن برای اعضای آژانس مسافرتی، ویژگی هایی که باعث می‌شود هردو طرف یعنی مسافران و اعضای آژانس سریعتر و راحت تر کار خود را انجام بدهند.

زمانی که صحبت از راحتی کاربر می‌شود یعنی مسافر شما هر وقت اقدام به خرید از سایت شما کرد، مشکلی در روند کارش پیش نیاید و به آسانی رزروش را انجام بدهد این زمان ممکن است صبح زود باشد یا نیمه شب فرقی نمیکند، مهم سرعت و آسانی انجام آن است.

اگر بخواهیم از دیدگاه آژانس هم به ویژگی های یک سایت رزرواسیون حرفه ای نگاه کنیم مواردی مثل استفاده از یک سیستم جا افتاده و کار کرده، پشتیبانی فنی مناسب، قابلیت ارتقا و به‌روز بودن سیستم، بهره مندی از یک تیم فنی حرفه ای، ارائه از انواع ماژول های کاربردی، امکان پیاده سازی وب سرویس های مختلف داخلی و خارجی و اجرای طرح دلخواه آژانس برای سایت و...

اگر می‌خواهید نمونه سایت های طراحی شده توسط شرکت BasisFly را بررسی کنید روی کلمه درخواست دمو کلیک تا همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

Booking system

امتیاز های داشتن رزرواسیون آنلاین

همانطور که همه ما می دانیم امروزه بسیاری از خرید و فروش‌ها هر صنف و صنعتی به صورت اینترنتی انجام می‌شود و نکته قابل توجه آن رشد روزافزون آمار خریداران و فروشندگان اینترنتی است! و روش های سنتی کم کم طرفداران خود را از دست می‌دهند و این دایره روز به روز کوچکتر می‌شود.

این روند برای همه کسب و کارها از جمله شرکت‌ها و آژانس های مسافرتی نیز صدق می‌کند. تا به امروز بسیاری از آژانس های مسافرتی کسب و کار خود را آنلاین کرده اند و با توجه اهداف و گروه مسافرانی که دارند، محصولاتشان را عرضه می‌کنند و فروش آنلاین خود را دارند. استفاده از فضای اینترنتی و داشتن فروش آنلاین امتیاز هایی دارد که در گذشته امکان بهره بردن از آن وجود نداشت.

از دست ندادن گروه وسیعی از مسافرانی که فقط در فضای دیجیتال خرید می‌کنند.

به این شکل شما تنها محدود به مسافران قدیمی خود نمی‌شوید! بلکه امکان دسترسی به طیف گسترده ای از مسافران دارید.

افزایش بیشتر اعتبار نام شرکت شما در میان مسافران و همکاران.

بسیاری از مسافران و همکاران به دلایل مختلفی مثل معرفی کردن شما به دیگران، چک کردن قیمت، دریافت ساین، اطلاع و استفاده از دیگر محصولات و خدمات شما، افزایش اطلاعات، اشتراک گذاری، خواندن خبرهای جدید و ... انتظار یک سایت حرفه ای از شما دارند تا بتوانند در هر لحظه به آن مراجعه کنند.

بهره مندی از کانال ها و شبکه های فروش مختلف و ورود به اکوسیستم گردشگری الکترونیک.

اشتراگ گذاری سریع و راحت محصولات بین همکاران و استفاده از محصولات دیگر آژانس‌ها به صورت آنلاین و در بستر اینترنت.

بهره مندی از سبد محصولات و خدمات گسترده برای مسافران با درخواست های مختلف.

زمانی که محدودیتی برای استفاده از تامین کنندگان مختلف ندارید و یا خودتان تامین کننده خدمات خاصی هستید قطعا برای مسافران آفرهای جذابی خواهید داشت که در سایت خود عرضه کنید

نداشتن محدودیت جغرافیایی برای فروش محصولات خود.

مسافران شما در لحظه به شما دسترسی دارند و می‌توانند خرید کنند مهم نیست مسافران کجا هستند، شما به صورت 24 ساعت آماده ارائه خدمات هستید.

کمترین زمان برای خرید و فروش.

اینکه مشتری شما خیلی شفاف و واضح محصولات و خدمات شما را ببیند، انتخاب کند و به راحتی خرید کند از مهم ترین دغدغه های آژانس ها محسوب میشود.

مرجع مشتریان وفادار

مشتریانی که در گذشته از شما خرید داشتند و با شما در ارتباط هستند می‌توانند به راحتی و کمترین زمان محصولات و خدمات شما اطلاع یابند و همچنین خرید خود را انجام بدهند

جمع بندی

قطعا با ورود به همه کسب و کارها به دنیای دیجیتال و فضای اینترنتی، بازار و شرکت ها دستخوش تغییرات بسیاری شدند که هم نفع و هم به ضرر آنها بوده است. آژانس های مسافرتی نیز از این موضوع مستثنی نبوده بلکه بسیاری دفاتر و شرکت های خدمات مسافرتی با تهیه سایت رزرواسیون آنلاین به کسب و کار خود قوت بخشیده اند.

دیدگاه شما

دیدگاه شما
کد امنیتی